Logo

7-8 WRZESIEŃ 2024
SKOŁOSZÓW

ORGANIZATOR: SAWA EXPO

Agro Targi Wschód

Agro Targi Wschód to cykliczne wydarzenie, którego celem jest promowanie polskich producentów żywności, hodowli, maszyn i urządzeń rolniczych. Promowanie Produktu Polskiego jest najlepiej rozumianym patriotyzmem gospodarczym. Misją targów jest również promowanie dorobku gospodarczego, rolniczego i dziedzictwa kulturowego regionu podkarpacia.

III Agro Targi Wschód w ubiegłym roku odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób i wystawiło się ok.150 wystawców. TVP1 przekazywała bezpośrednie relacje na antenę ogólnopolską. Targi były szeroko reklamowane w różnych mediach.

Dynamiczny rozwój wystawy wynika z jej doskonałej lokalizacji - 20 km od granicy z Ukrainą, przy skrzyżowaniu A4 i DK 77. Autostrada A4 dochodzi do największego przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec, skąd do milionowego miasta Lwowa jest już tylko 80 km. Ukraina to czołowy, światowy producent żywności z najlepszymi glebami w skali świata. Elitarne położenie targów, przy tak ogromnym rynku wyróżnia nas od innych i przesądza o ich rozwoju. Na wzór „piłkarskiego Euro 2012” w 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z jednym z ważniejszych podmiotów branży rolniczej na Ukrainie, czego efektem była wizyta Wiceministra Rolnictwa Ukrainy Wiktora Szeremety z grupą przedstawicieli tamtejszych organizacji rolniczych i samych rolników. Na bezpośrednich spotkaniach z naszymi ukraińskimi sąsiadami uświadamiamy im, jak wielki potencjał posiada Polska jako producent żywności, maszyn i urządzeń rolniczych.

img Stanisław Sawa (drugi z lewej) przed ukraińskim wystawcą. Pierwszy z prawej - Wiktor Szeremeta, wiceminister rolnictwa Ukrainy